Den kyborga

18. září 2016 v 12:29 |  Medické
V pátek jsem si nechala do ruky pod kůži dát RFID implantát. A protože je to pro mnohé lidi dost citlivé téma plné mýtů, napíšu o tom radši krátký článek.

Možná jste slyšeli o několika (teď už asi desítkách?) lidech v ČR, kteří mají v ruce elektronický implantát, pomocí kterého mohou třeba platit v Bitcoinech, otevírat dveře, odemykat elektronická zařízení a podobně, a to vše pouhým přiložením ruky. Tuto možnost zprostředkovávají lidé ze známé Paralelní Polis.

Proč jsem si nechala implantát dát? Každý s implantátem má jistě své důvody. Mým důvodem bylo, že je to první krok k technologiím, které jednou mohou dokázat zlepšit lidské schopnosti. Navíc ráda zkouším nové věci a i ty malé srandy, co tento implantát umí, mě bude bavit využívat. Je to vlastně takový nový typ "piercingu", jen na těle neviditelný a s pár schopnostmi navíc, takže jsem si to nechtěla nechat ujít. A těším se, až si v Polis zaplatím první kafe rukou. :-)

Implantát je konkrétně RFID (radio frequency identification) typu NTAG2016 (NFC tag fungující na NFC technologie, což je stejná technologie, na kterých jsou založeny třeba bezkontaktní platby platebními kartami). Nejsem moc kovaná v technologii elektronických věcí, takže více informací najdete spíše zde.
Sám uživatel si může implantát nastavit pomocí telefonu s Androidem.

Implantát je vlastně taková malá cívka v kapsli, která je aktivní jen v několikamilimetrové blízkosti čtecího zařízení - třeba Bitcoinové pokladny. Není tedy možné implantát na dálku sledovat, programovat ani s ním cokoliv dělat, na to je moc jednoduchý. Musíte ho přímo přiložit k NFC zdroji, na základě kterého pracuje. Mnohem jednoduššeji tedy vysledujete majitele kteréhokoliv telefonu (natož smartphonu), než malý dráteček v ruce, který si nakonec zvládne i každý sám vyndat.

Dočetla jsem se poznámku, že díky pár dobroserům, kteří si toto nechají dát dobrovolně, nás pak bude stát všechny čipovat. To je také hloupost, srovnatelná s argumentem "Kvůli pár lidem, co si koupí elektroauto, nám to pak stát bude cpát všem." Rozhodně jsem - a lidé z Polis předpokládám taky - proti povinnému čipování lidí v budoucnu, které by zasahovalo do jejich svobody.

Teď jsem druhý den s implantátem, nemám žádný otok, jen pod kůží cítím malou kapsličku. Aktivovat si ho pro platby v Bitcoinech nechám tak za 14 dní. Ještě přidám pár fotek:

Implantace

Zalepená pac :-)

Druhý den po implantaci. Fleky jsou od dezinfekce, tečka je místo vpichu. Jinak žádný otok, žádný problém, nic nebolí.
 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 doc. Nunvář doc. Nunvář | 22. září 2016 v 17:29 | Reagovat

Zkusila jste anální sex? Ten je mnohem lepší než bitcoiny!

2 MaikelV MaikelV | E-mail | 16. ledna 2017 v 19:28 | Reagovat

I found this page on 11th place in google's search results. You need some search engine optimization. Many webmasters think that seo is dead in 2017, but it is not true. There is sneaky method to reach google's top 5 that not many people know. Just search for:  pandatsor's tools

3 Michael ŠOUREK Michael ŠOUREK | 23. ledna 2017 v 8:03 | Reagovat

Kolik taková implantace stojí :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.