Návrat národního socialismu u nás

24. února 2016 v 17:41 |  Politické
Před pár dny představili Úsvit s Blokem proti islámu své programové body do krajských voleb. Když pomineme, že některé body jsou na krajské úrovni nerealizovatelné (kupříkladu zrušení soukromých exekutorů, nastavení výše daní, zřízení azylových táborů apod.), dává nám to nahlédnout do příštího směřování tohoto politického uskupení, které se ještě nedávno honosilo tím, že bude prosazovat ekonomický liberalismus a převezme "opravdové pravicové voliče".

Ve skutečnosti nám v politickém spektru vzniká opravdová národně socialistická politická skupina. Dovolím si krátce okomentovat jen některé z osmnácti bodů:

10) Děti a mladí z pouličních part a od počítačových her na hřiště
Do toho, co dělá moje dítě ve volném čase, nikomu nic není. Chápu, že je to líbivé heslo některých dospělých, kteří si rádi postěžují, že "za nás tohle nebylo", ale tím to tak asi hasne.

13) Ochrana české krajiny, podpora historických tradic a cestovního ruchu.
Jakmile se stát snaží něco podobného podporovat, vždycky to zapáchá přerozdělováním a tím, že někdo "fundovaný" určí, co je správné podpořit a co ne. Tím je nasáklý i tento bod.

16) Krajská veřejná doprava pro aktivní občany zdarma.
Prosím, může mi někdo vysvětlit, kdo je to aktivní občan, který má právo na veřejnou dopravu zdarma? Dotujeme z cizích peněz a dáváme tím peníze vyvoleným lidem. Už zase.

17) Tranzit kamionů pouze po železnici - podle rakouského vzoru.
Regulace podnikatelů, pro kterou tu nevidím vhodné podmínky, takže to "prostě zregulujeme" a uvidíme.

Tvorba i jiných programových bodů, než je jen kritika islámu a imigrace, předvedla politickou různorodost dosavadních podporovatelů Úsvitu nebo Bloku, kteří to na různých místech sociálních sítí dávají silně najevo. Značnou nespokojenost vyvolalo i to, že někteří poslanci Úsvitu hlasovali před nedávnem ve sněmovně pro zavedení elektronické evidence tržeb podnikatelů.

Oni totiž jediní dělají opravdovou pravicovou politiku. Teda pokud bychom vpravo umístili autoritářství a vlevo volnomyšlenkářství. To je ta křivka, kvůli které je Dělnická strana obvykle nazývána pravicovou. K jinak pojatému typu pravice, tedy z pohledu ekonomickému liberalismu typu devadesátkové ODS, mají však pořád dál a dál, a tyto voliče pravděpodobně nezískají.
Dodatek:
Ať tu jen neházíme pojmy, ocituji definici nórodního socialismu dle Wikipedie:
"Národní socialismus je označení různých ideologií, které se snaží spojit myšlenky socialismu a nacionalismu...

... Směr se hlásí k myšlenkám, jakými jsou:
- národní sebeurčení a význam národa vůbec jako nezbytného základu státu
- potřeba národní jednoty, která vylučuje menšiny a může vyústit až do rasismu
- boj proti kapitalismu
- touha po centralismu a společnosti založené na vojenské hierarchii
- touhla po "lidovém životě" "

Zdroj: https://cs.m.wikipedia.org/wiki/N%C3%A1rodn%C3%AD_socialismus

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.