Proč už odmítám vstupovat do debaty o uprchlících

24. října 2015 v 9:54 |  Politické
...protože tím rozčílím vždy jednu nebo druhou stranu. Na žádné z těch "oficiálních názorových stran" totiž nejsem. A už mě přestalo bavit ztrácet čas zbytečnými vyhrocenými diskuzemi.

Nesnáší mě "sluníčkáři"

Protože nejsem pro kvóty EU na uprchlíky. Vezmu to trochu z jiné strany: Vám by se líbilo, kdybyste byli uprchlíkem, a nějaká vyhláška vás z vysněného Německa odeslala jak kus zboží do země, kde vůbec nechcete žít? Kvóty podle mě nic neřeší a zastávám názor toho, ať si ti lidé žijí, kde chtějí.
Nenechat Německo v průšvihu je jistě záslužná proevropská myšlenka, ale pomoc tímto způsobem neuznávám. Jestli chce Německo argumentovat, že je čistým plátcem evropských dotací, tak ať si je nechá. Buď to německý trh zvládne se všemi uprchlíky, nebo si tam nenajdou práci a budou za ní muset dále (přirozeně) migrovat.

Takže proto jsem xenofobem a prý nenávidím lidi.

Nesnáší mě "islamofobové"

Protože si myslí, že když nesdílím jejich názor na "všeobjímající zlo islámu, které za všechno může", případně "musíme ty lidi na lodích střílet a obehnat hranice plotem", tak si chci zvát uprchlíky domů a cpát do nich peníze. Zvláštní argumentační faul dovedený do extrému typu "když nejsi s námi, tak jsi proti nám". Nerozlišuju lidi podle barvy pleti nebo náboženství. Zdá se mi to v dnešním světě poněkud omezené. Zároveň nepodporuji žádné dotování imigrantů nebo integrační akce placené z našich peněz. To ať si dělají dobrovolníci. Stojím si za naší překvapivě slušnou azylovou a imigrační politikou a jakýkoli zásah jedním či druhým směrem se mi zdá v tuto chvíli jako pohyb k horšímu.

Tak proto jsem sluníčkářský vlastizrádce.


Závěrem bych ráda poděkovala všem, kteří to nehrotí a nepřipojili se k obrovské mediální hysterii - ať už mají názor jakýkoliv. Jsou i další průšvihy v naší politice, které je třeba řešit, a které prochází ve vlně imigrační krize takřka bez povšimnutí. Věřím v lidi, ve zdravý úsudek, ve spravedlivý zákon a kritické myšlení.

A to, že mlčím, neznamená, že zavírám oči.
↑ A takhle u těch diskuzí občas vypadám :-)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.