Proč Liberland jako stát pravděpodobně neuspěje

15. května 2015 v 18:49 |  Politické
...i když bychom mu to přinejmenším přáli.


Vy jste si opravdu mysleli, že stát, který dělá zejména poslední dobou všechno pro to, aby své občany co nejlépe monitoroval a pravidelně zkásnul o daně, by si nechal utíkat podnikatele a daňové poplatníky jinam? Že v době, kdy je obrovský zájem udělat z tzv. "daňových rájů" místa pro zloděje a zločince, by jeden takový nový ráj podpořil?

Víteje ve světě, kde svoboda se začíná stávat prázdným slovem. Kde si na svobodu začínáme pomalu hrát a brát jí jako zástěrku, protože když by jí alespoň naoko nebylo dostatek, dráždilo by to lidi. Soukromý majetek sice zůstává soukromým, nicméně stát k tomu začíná napojovat nové a nové "ale". Samozřejmě ale v zájmu veřejného dobra. Vítejte ve světě, kde děti budou více patřit státu než rodičům, protože to je pro jejich bezpečí. Kde vám budeme říkat, čím máte jezdit, protože si to sami nedokážete racionálně rozhodnout. Kde založit si podnikání znamená konkrétně v našem státě velkou byrokratickou komplikaci. Kde budete mít za chvíli i takové banální povinnosti, jako brát si v obchodě účtenku.

Nechci tím samozřejmě říci, aby všichni přestali platit daně tady a zároveň zde využívali veřejné služby zdarma. Jen to vzít trochu za opačný konec: Je výše daní, jakou platíme zde, opravdu odpovídající tomu, co dostáváme? Je míra zdanění (v součtu přímých a nepřímých daní až okolo 50%) spravedlivá? Na kolik je v pořádku, že z našich daní máme děravé silnice, pomalé zdravotnictví, otřesnou poštu a dráhy, ale lidé, kteří v tom umí chodit, si svými několikamilionovými dotacemi z našich kapes přijdou na své? A proč by "daňový ráj", kde by se vybíraly minimální daně a šly spravedlivě tam, kam mají, nemohl být tady u nás?

Někdo na ten úplatkářský systém a jisté osoby, co na tom solidně vydělávají, pracovat musí. Tohle je ten důvod, proč nikomu žádná vytáčka ze systému neprojde. A jestli se mu pokusíte vyhnout, uděláme z vás blázna a zloděje, co skrze cizí daňové ráje okrádá lid.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Petr Petr | E-mail | 22. října 2015 v 11:43 | Reagovat

"vybíraly minimální daně a šly spravedlivě tam, kam mají" - prosím o vysvětlení. Jaká částka je minimální? Co znamená "šly spravedlivě"? Kam by měli jít?

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.