Fenomén zvaný Ester

27. února 2015 v 15:04 |  Politické
Vzhledem k posledním událostem a zveřejnění článku mé kolegyně Ester Kaplánkové, by asi nebylo od věci se k tomu všemu nějak vyjádřit. Přece jen jsem byla zvolená jako místopředsedkyně před pár dny s ní a soukromé zprávy od mých přátel říkají, že mě se to také dotýká.

Hned na začátku je nutné zdůraznit, že celý seznam bodů byl od Ester myšlen jako nadsázka, která snad různým čtenářům dojde, pokud si přečtou originál na oficiálním webu (odkaz níže). Ve Straně svobodných občanů si my ženy musíme svou pozici stejně jako naši kolegové vybudovat. Já osobně jsem se stala jednou ze tří pražských místopředsedkyň po více jak dvou a půl letech členství, a ani delší členství a povědomí o mé osobě mezi členy nebylo zárukou úspěchu. Bez práce nejsou koláče a stejnou usilovnou práci odváděla poslední půl rok i Ester (především v komunální kampani).

Některé body v textu jsou pak poněkud více subjektivní a záleží na osobním náhledu:
Pocit, že mi muži naslouchají, jsem zažila už tedy dříve jak u Svobodných. Jestli jsem se ale s něčím setkala poprvé, tak je to kolektiv, kde je spravedlivé soupeření mezi muži a ženami o práci i funkce. Neplatí u nás názor, že ženy se musí postavit dopředu kvůli nějakým kvótám, nebo na ně musíme být mírní, abychom je neurazili. S lichotkami se setkávám stejně jako s názorovými přestřelkami. A že máme ve straně atraktivní muže? To je vlastně i pravda.

Nutno dodat, že článek celkem zásadně zvedl návštěvnost stranického webu. Čas ukáže, jestli byla podobná nadsázka opravdu společenským průšvihem, jako to podávají některá média, nebo legrací, která nabrala virálního charakteru, a pomůže se nám alespoň dostat do šiřšího povědomí (a těchto patnáct krátkých bodů si za měsíc nebude nikdo pamatovat).

Na závěr by mě jen zajímalo: Tu útratu za členky platí kdo? Ať vím, kde se hlásit :)https://web.svobodni.cz/clanky/ester-kaplankova-15-duvodu-proc-se-stat-clenkou-svobodnych
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Ester Ester | E-mail | 28. února 2015 v 13:43 | Reagovat

No, vlastně to s tou útratou a kabáty se děje spíš vyjímečně, ale když se to náhodou stane, je to milý a chtěla jsem je za to ocenit :-)

Když se nad tím zamyslím, ve skutečnosti je členství ve Svobodných pro všechny spíš drahým koníčkem. Pro ty, co mě obviňují ze zlatokopectví. Kdyby mi šlo o peníze, dělám to fakt jinak.

2 Pavel Pešan Pavel Pešan | E-mail | 28. února 2015 v 14:05 | Reagovat

Terezo, jakou usilovnou práci Ester odvádí v kauze Norských dětí? Tím samozřejmě nesnižuji jeji účast na demonstracích vůči Norsku. Ale spíše bych vyzdvihl její nasazení pri volební kampani např. v komunálních volbách, kde jsi se z neznameho duvodu neangazovala.

3 uplnej jouda uplnej jouda | 22. prosince 2017 v 16:19 | Reagovat

ale Ester vypada pomerne seksy

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.