První týdny našeho europoslance

7. července 2014 v 14:48 |  Politické
Utíká to jako voda, od voleb do Evropského parlamentu uběhlo již přes měsíc. Konečně se rozjíždí to, o co jsme tak dlouho při kampaních usilovali. Dokonce se o nás začíná i více mluvit. K tomu tedy jen ve zkratce:

1) Jsme pravicoví extrémisté a populisté

Nemám ráda slovo extrémista, vždycky mi zavánělo xenofobním tónem, i když to je asi práce našich milých médií. Když se nad tím ale tak zamyslím, možná mi označení "pravicový extrémista" až tak nevadí. Ano, náš program a myšlenky jsou opravdu ryzí pravicí. A extrémistické jsou pro ty, kteří pravicově nesmýšlí, protože nepolitickou politiku dnešních různých (za pravici označovaných) stran od nás nečekejte. Po revoluci bychom sklízeli asi větší vděk.
Vadí mi spíš slovo "populisté". Naše cíle mají opodstatnění, odůvodnění a reálné podklady, proč jich chceme dosahovat. Za populistické považuji spíše hesla "Zvýšíme důchody" bez poznámky, že ty důchody budou daňové poplatníky samozřejmě něco stát, což je důvodem, proč se od těchto planých výkřiků zpravidla upouští. Naopak. Naše myšlenky vůbec není jednoduché prosadit do života, a i přes to, že do nás za různé detaily pořád někdo rýpe, si za nimi stojíme. To pak není populismus. Je to politická vize.

2) Petr Mach vstoupil do výborů, ačkoliv předtím prohlašoval, že do žádného nevstoupí

Mě osobně by mrzelo mnohem spíš, kdyby se rozhodl Petr Mach opravdu nevstoupit do žádného výboru. V nich se mnohem lépe prosazují některé naše myšlenky a zejména ústavní výbor mi k tomu přijde ideální. Jak řekl Petr v různých rozhovorech, do výborů si poslanci často jezdili jen pro diety (viz různá videa YouTubu k náhledu pilných zástupců občanů) a praktický výsledek nebyl ani to, co by uvítali voliči těchto poslanců. Toho bych se u Petra rozhodně neobávala - věřím i ve zpětný dohled celé naší politické strany. Jako začínající strana na politickém poli nejsme tak otrkanými politiky jako mnozí naši konkurenti. Tato nesrovnalost v názoru na věc však rozhodně není fatálním problémem. Změna názoru pro lepší dosažení myšlenek je dobrá změna názoru a já jsem jí rozhodně uvítala.

Vyjáření zde: http://petrmach.cz/node/546
Rozhovor o výborech zde: https://www.youtube.com/watch?v=kqazeWDkN2A

3) Petr Mach se otočil zády k hymně Evropské unie

Takhle si představuji svého zástupce. Už se sesypala kritika i na mě z rodinného okolí, že je to chování nevhodné a dětinské. K tomu dodávám, že Óda na radost žádnou oficiální hymnou EU není, protože EU vážně žádnou oficiálně uznanou hymnu nemá. Symboly EU jako vlajka a hymna byly obsaženy v návrhu Evropské ústavy, který neprošel přes Francouze a Nizozemce. Lisabonská smlouva, jakožto nová obdoba Evropské ústavy, tyto symboly už neobsahuje. Z toho důvodu nám mimo jiné vadí i modrá vlajka na Hradě. Petr Mach byl při "hymně" otočen zády k předsednictvu, ne k hudebníkům, což se mi zdá odpovídající k tomu, že je to zástupce strany, která je proti násilné unijní standardizaci, a ztělesnil aspoň takto hlasy lidí, kteří nemají nic proti hudbě, ale proti hraní si na hymnu, která není.

Zpráva z iDnesu: http://zpravy.idnes.cz/euroskeptici-v-bruselu-nastavili-zada-evropske-hymne-pf6-/zahranicni.aspx?c=A140701_180617_zahranicni_zt


Závěrem dodávám, že různí redaktoři (a některá už známá komentátorská esa) s radostí číhají na všechno, čím by nás zdiskreditovali. Ani nečekáme, že by s námi všichni souhlasili, a u některých oponentů chápu, že když jim chceme šahat na dotace a oni by museli jít do práce, že s námi nesouhlasí. To po nich ani nemůžeme chtít. Ale negativní reklama je taky reklama a za všechny děkujeme :)

A Petře, díky!
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 quartermaster quartermaster | Web | 22. června 2015 v 18:49 | Reagovat

vyplaceni ihned nebankovni pujcky ostrava 8-O

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.